KRZESIWO-MAGNESIUM FIRE STARTER US.Army

KRZESIWO-MAGNESIUM FIRE STARTER US.Army

Cena: 47,40 zł
Producent: Helikon-tex
Kod: KR-MFS-MG-15
Dostępność: W magazynie
Ilość:  

Oryginalne i sprawdzone w boju krzesiwo z magnezją będące na standardowym wyposażeniu wojsk US.Army. Z powodzeniem jest wykorzystywane przez cywilów w survivalu oraz turystyce. Zbudowany jest z prostokątnego kawałka magnezu z umieszczonym na nim krzesiwem właściwym. Pociągniecie po krzesiwie nożem lub innym twardym przedmiotem (kluczem, nożem lub śrubokrętem) spowoduje krzesanie iskier.

Zalety: służy do awaryjnego rozpalania ognia w warunkach survivalowych. Jest to przyrząd, który jest całkowicie wodoodporny i prawie niezniszczalny. Nie działa na niego temperatura, oleje ani wilgoć itp.

Zasada działania: prosta i niezawodna, wystarczy zeskrobać opiłki magnezji po czym przejechać po pręcie krzesiwa wywoływując iskry.

Płytka magnezji o wymiarach 7,6X2,5X0,9 cm

Skuteczność: pozwala na rozpalenie ognia niemalże bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Sama płytka magnezji jest niepalna, jedynie zeskrobane opiłki, przy użyciu krzesiwa powodują natychmiastowy silny płomień! Należy pamiętać, że krzesiwo wytwarza tylko pierwszy zapłon o wysokiej temperaturze-on dopiero zapala rozpałkę właściwą wcześniej przygotowaną.

Patent U.S.A  importer Helikon-tex

Waga: 70g

Ilość użyć: do 2000

Napisz recenzję

Twoje imię:
Twoja recenzja:
Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena: Negatywna            Pozytywna

(Recenzje system opublikuje po zatwierdzeniu)

Powiązane produkty